Q & A

Je bioenergetická masáž Fohow bezpečná?

Procedúra bioenergetickej masáže, ktorá je prevádzaná prostredníctvom rukavíc napojených na masážny prístroj je plne bezpečná, čo potvrdzuje aj samotný certifikát kvality.

Výstupné napätie prístroja je 8 voltov, ktoré zodpovedá bioprúdu buniek ľudského tela. Zariadenie je bezpečné ako pre zákazníka, tak aj odborníka, ktorý s ním pracuje. Certifikovaný pracovník plne kontroluje intenzitu frekvencie počas celej procedúry.

Od akého veku sa môže bioenergetická masáž podávať?

Každému, s výnimkou ľudí, ktorí majú obmedzenia uvedené pod kontraindikáciami, vo veku 12 -70 rokov.

Osobám nad 70 rokov sa masáž Fohow odporúča ak má telo dostatok biopotenciálu na regeneráciu. Veľmi slabým a vyčerpaným osobám sa masáž v tomto veku neodporúča.

Koľko procedúr je potrebných na to, aby sa pocítili zlepšenia?

Počet masážnych terapií  sa určuje na základe zdravotného stavu konkrétnej osoby. Pri akútnych zraneniach sa výsledky dostavujú obvykle už po druhej terapii. Nutnosť opakovaných terapií sa vyžaduje pri chronických problémoch a chudnutí.

K dosiahnutiu dlhodobých viditeľných zlepšení sa odporúča absolvovať 10 terapií za sebou s individuálnym rozostupom.

Pravidelné používanie prístroja umožňuje zachovať si dobré zdravie, mladosť a krásu.

Používajú sa pri masáži aj krémy?

Áno používajú. Pred masážou sa nanáša na masírovanú časť tela masážny gél Yang – Shen, ktorý je špeciálne navrhnutý pre účely bioenergetickej masáže. Obsahuje len prírodné zložky – zázvorový olej, olivový olej, výtažok z angeliky a  mnoho dalších bylinných zložiek.

Po ukončení masáže sa na chrbát alebo problematickú oblasť natrie energetický balzam Yang – Shen. Čisto prírodné zloženie tohto balzamu (Resveratrol, kurkuma, ženšen, čínska škorica…)  čistí energetické kanály, zlepšuje krvný obeh. Odstraňuje toxíny, stagnácie a patologické faktory (z pohľadu TČM ako vietor, vlhko,..). Posilňuje obličky, urýchľuje metabolizmus. Má silný analgetický účinok a odstraňuje zápaly.

Čo vlastne „tá“ biorezonancia znamená???

Biorezonancia je alternatívna medicínska technika, ktorá sa zameriava na diagnostiku a liečbu rôznych ochorení prostredníctvom elektromagnetických vĺn. Táto technika je založená na predpoklade, že každý orgán a systém v tele má vlastné elektromagnetické frekvencie, a že nerovnováha týchto frekvencií môže viesť k chorobám.

Pri biorezonančnej terapii sa používa zariadenie, v našom prípade vysoko kvalitný nemecký prístroj Bicom OPTIMA, ktorý sa zaraďuje medzi svetovú špičku v biorezonancii. Prístroj generuje elektromagnetické vlny s určitými frekvenciami, ktoré sa prenášajú na telo pacienta pomocou rôznych elektród. Tieto vlny sa následne odrážajú späť do zariadenia, ktoré ich spracúva a vyhodnocuje informácie o stave pacientovho zdravia.

V akých oblastiach je biorezonancia efektívna?

 – alergie,

– akútne aj chronické zápaly horných, dolných dýchacích ciest

– gynekologické problémy, klimakterické a hormonálne problémy

– urologické problémy (zápaly močových ciest)

– kožné problémy (ekzémy, akné….)

– astma

– zranenia pri športe

– eliminácia baktérií, vírusov a plesní

– žalúdočno – črevné problémy

– problémy so štítnou žľazou

– pooperačné stavy a veľa ďalších

Je terapia bolestivá?

Nemusíte sa báť. Biorezonančná terapia je úplne bezbolestná. Do tela nie je  vpúšťaný žiadny elektrický prúd, ale je vysielaný frekvenčný terapeutický signál, ktorý je úplne bezbolestný.

Kedy sa biorezonancia neodporúča?

Klientom s kardiostimulátorom a ženám v prvom trimestri tehotenstva sa biorezonancia neodporúča.

Sú pri biorezonancii vekové obmedzenia?

Nie, nie sú tam žiadne vekové obmedzenia.

Koľko terapií je potrebných?

Počet terapií závisí od zdravotného stavu klienta, ako dlho má zdravotný problém a schopnosti detoxikácie organizmu. Zároveň sa pod dlhodobé zlepšenie zdravotného stavu podpisuje aj klientova ochota zmeniť svoje stravovacie návyky.

Preto jednoznačná odpoveď na túto otázku neexistuje. Vo všeobecnosti možno povedať, že pre dlhodobý efekt je potrebných u väčšiny ľudí 5-10 sedení s dodržiavaním odporučení.

Vo väčšine prípadov sa prvé 3 terapie absolvujú 1x do týždňa. Následne na to sa volí 2 týždňový odstup medzi terapiami.

Z preventívneho hľadiska sa odporúča navštevovať biorezonanciu raz za 3 – 5 týždňov.

Každé sedenie trvá v rozsahu 60 – 90 min.

Ako sa mám pripraviť na prvú diagnostiku a následné terapie?

Pred každou návštevou biorezonancie sa neodporúča piť kofeínové a alkoholické nápoje. Na prvú diagnostiku ani na terapiu nechoďte na lačno. V deň terapie a nasledujúce dni majte zvýšený pitný režim, ideálne čistú neperlivú vodu.

Na diagnostiku si môžete priniesť výživové doplnky a lieky, ktoré užívate.

Pred každou terapiou je potrebné odložiť si kovové predmety z tela (hodinky, retiazky, prstene, mobil).

Čo môžem očakávať po terapii?

Vedľajšie účinky biorezonancie sú u každého klienta individuálne. Medzi najčastejšie uvádzané patria bolesť hlavy, únava, kovová chuť v ústach, krátkodobé zhoršenie zdravotného stavu hlavne pri akútnych ochoreniach….

Všetky tieto prejavy sú výsledkom detoxikácie organizmu.

Ak má klient zabezpečený dobrý pitný režim, obvykle tieto príznaky ustúpia na druhý deň.

Chcem prestať fajčiť…. Ako je to s ANTINIKOTÍNOVOU terapiou?

Pomocou prístroja BICOM je do tela prostredníctvom elektród vysielaná zrkadlovo obrátená elektromagnetická frekvenčná vzorka nikotínu a dechtu.

Preto je potrebné si na terapiu priniesť Vami nedofajčenú cigaretu, tkz. ohorok. Pri elektronickej cigarete sa používa náplň.

Tento proces urýchľuje detoxikáciu nikotínu a iných stresových činidiel. Znižuje aktivitu acetylcholín nikotínových receptorov v mozgu a urýchľuje ich opätovnú readaptáciu. Takto je potlačená hladina nikotínu a fyzická závislosť (abstinenčné symptómy).

Na rozdiel od konvenčných metód (náplaste, žuvačky proti fajčeniu) nikotín neprichádza do tela, ale BICOM ho vyvádza z tela von.

Aká je úspešnosť prestať fajčiť?

Úspešnosť antinikotínového programu Bicom optima je približne 80%.

Celá terapia sa tiež nahráva do biorezonančného čipu, ktorý sa klientovi nalepí na chrbát. Biorezonančný čip predlžuje a umocňuje účinok tejto terapie.

Táto metóda je tiež veĺmi účinná pri odstraňovaní závislosti od elektronických cigariet.

Čo ak sa mi nepodarí prestať fajčiť?

V cene antinikotínovej terapie máte do 30 dní od prvej poskytnutej terapie možnosť absolvovať sedenie ešte raz ZDARMA.

Ako sa mám na terapiu pripraviť?

Byť rozhodnutý s fajčením skoncovať :). To znamená prísť psychicky vyrovnaný s tým, že som rozhodnutý si cigaretu viac nezapáliť.

Pred a po terapii nepiť kávu, energetické nápoje a alkohol. Odporúča sa mať v deň terapie a nasledujúce dni zvýšený pitný režim aspoň 2 litre vody denne. Zabezpečíte si tak ľahšie vyplavenie a odstránenie toxínov z tela.

Následne po terapii je potrebné podporiť úspešnosť odvykania si od fajčenia svojou sebadisciplínou a zodpovednosťou, pretože biorezonancia neodstráni motorické návyky a sociálne zlozvyky (káva=cigareta atď.), ktoré si fajčiar vypestoval v priebehu fajčenia.